Najczęstsze pytania

Czy produkty merci zawierają składniki pochodzenia zwierzęcego?

Do wytwarzania produktów merci używamy surowców roślinnych i produktów mlecznych. Kolekcja czekoladek z migdałami merci Finest Selection zawiera w swoim składzie również białko jaja kurzego.

Czy produkty merci zawierają alkohol?

W składzie czekolady merci nie ma alkoholu. Jednak niektóre aromaty w nadzieniach czekoladek mogą zawierać alkohol, ponieważ jest on niezbędny do ich ekstrakcji, a zatem mają one kontakt z alkoholem w trakcie ekstrakcji. Ilość alkoholu trafiającego w ten sposób do gotowego wyrobu odpowiada mniej więcej zawartości alkoholu w zwykłych sokach owocowych, pochodzącego z naturalnej fermentacji owoców.

Czy produkty merci są bezglutenowe?

Większość produktów merci spełnia  wymagania prawne, międzynarodowe wskazówki Kodeksu Alimentarius oraz normy Niemieckiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią (DZG) dla żywności bezglutenowej (maksymalnie 20 mg glutenu na 1 kg produktu).

merci Finest Selection kolekcja czekoladek z migdałami nie jest bezglutenowa, ponieważ do jej produkcji używane są białko pszenne i słód pszenny.

Podane informacje dotyczą aktualnych receptur i mogą ulec zmianie. Prosimy o sprawdzenie aktualnej listy składników na opakowaniu. 

Czy istnieje możliwość zamówienia merci w spersonalizowanym opakowaniu?

Istnieje możliwość skorzystania z opcji projektowania wkładki merci na naszej stronie internetowej. Dzięki niej można samodzielnie spersonalizować wkładkę do opakowania merci dodając do niej własny tekst lub zdjęcie, a następnie wydrukować i włożyć za folię opakowania z czekoladkami.